Bezpieczniejszy świat bez granic

Współpraca jest najefektywniejszą metodą budowania bezpieczniejszego świata i walki z cyberprzestępcami. Kaspersky wierzy, że bezpieczeństwo powinno funkcjonować bez granic. Dlatego firma dzieli się swoimi odkryciami i wiedzą z międzynarodową społecznością cyberbezpieczeństwa. Kaspersky brał udział w śledztwach cyfrowych m.in. z takimi firmami jak Adobe, AlienVault Labs, Novetta, CrowdStrike czy OpenDNS. Ponadto firma znalazła się na liście czołowych dostawców informacji o nowych lukach w zabezpieczeniach prowadzonej przez Microsoft. Kaspersky z dumą współpracuje w walce z cyberprzestępczością z globalnymi producentami z branży bezpieczeństwa IT, międzynarodowymi organizacjami, a także krajowymi oraz regionalnymi organami ścigania na całym świecie.

Kaspersky współpracuje z Interpolem we wspólnej walce z cyberprzestępczością. Firma dostarcza tej organizacji wsparcie techniczne, szkolenia dla personelu oraz dane dotyczące najnowszej aktywności cyberprzestępców. Do partnerów firmy w sektorze organów ścigania należą także m.in. Europol, policja miasta Londynu, jednostka National High Tech Crime Unit (NHTCU) policji holenderskiej, Microsoft Digital Crimes Unit oraz zespoły CERT i oddziały policji na całym świecie.

Kaspersky współpracuje w walce z cyberatakami (takimi jak Carbanak), zakłócaniu funkcjonowania przestępczych sieci zainfekowanych urządzeń (takich jak Simda) i uruchamianiu nowych inicjatyw (takich jak projekt No More Ransom, który obecnie ma ponad stu partnerów z sektora prywatnego i publicznego na całym świecie). Firma bierze udział w pracach z zakresu kryminalistyki informatycznej i prowadzi szkolenia dla specjalistów z branży cyberbezpieczeństwa. Współpraca firmy Kaspersky z holenderską policją doprowadziła do aresztowania osób podejrzewanych o udział w atakach ransomware CoinVault.

Od czerwca 2019 r. Kaspersky jest partnerem organizacji Allianz für Cyber-Sicherheit (ACS) zainicjowanej przez niemiecki Urząd Federalny ds. Bezpieczeństwa Informacji. Jako członek ACS firma dzieli się swoją ekspercką wiedzą w celu wzmocnienia jakości ochrony przed cyberzagrożeniami.

Kaspersky angażuje się także w dialog i rozwój inicjatyw cyberbezpieczeństwa oraz standardów poprzez członkostwo w grupach doradczych (takich jak Anti-Malware Testing Standards Organization). Z racji tego, że Kaspersky dąży do rozwiązania wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, z którymi zmaga się współczesny świat, firma jest także członkiem inicjatyw i organizacji takich jak Securing Smart Cities, Industrial Internet Consortium czy AUTOSAR.