Silne hasła w zasięgu ręki - nowy Kaspersky Password Manager już dostępny
Użytkownicy internetu bardziej przejmują się bezpieczeństwem kont niż jakimkolwiek innym obszarem swojego życia online. Z badania Kaspersky Lab wynika, że 70% respondentów jest świadomych oraz zaniepokojonych możliwością cyberataku na swoje konto - zagrożenie to uplasowało się najwyżej wśród wszystkich zagrożeń online. Obawy, które znalazły się na drugim i trzecim miejscu, również dotyczą kont: szkodliwe oprogramowanie kradnące hasła (69%) oraz zagrożenia dla kont zawierających informacje finansowe (65%). Zapytani o rodzaj danych, do których cyberprzestępcy mogliby uzyskać dostęp, użytkownicy również najbardziej obawiali się o swoje hasła (50%). Mniej ważne okazały się nawet prywatne zdjęcia i filmy, o które martwiło się jedynie 24% respondentów.
Obawa ta nie jest bezpodstawna: według tego samego badania 18% użytkowników, tj. niemal jedna osoba na pięć, doświadczyło w ciągu 12 miesięcy próby włamania na swoje konto przez cyberprzestępców. Co istotne, według samych ofiar do kont włamywano się najczęściej, odgadując hasło (40% przypadków). Nie stanowi to jednak żadnej niespodzianki, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wielu użytkowników zaniedbuje dzisiaj wymóg ustawiania mocnych haseł oraz nie przechowuje ich w bezpieczny sposób.
Można zrozumieć zachowanie użytkowników - obecnie większość z nas posiada dziesiątki różnych kont: w serwisie pocztowym, na portalach społecznościowych, w banku, w grach, dla komunikatorów internetowych i wiele innych. Trudno wymyślić i zapamiętać mocne hasła dla każdego z tych kont. Jednak istnieją aplikacje, które zrobią to za nas, ponieważ potrafią generować mocne, unikatowe hasła, przechowywać je w bezpieczny sposób, synchronizować na różnych urządzeniach i automatycznie uzupełniać nimi pola w formularzach na stronach internetowych. Zamiast dziesiątek różnych haseł użytkownik musi zapamiętać tylko jedno hasło główne - powiedziała Elena Karczenko, szefowa działu zarządzania produktami konsumenckimi, Kaspersky Lab.
Rozwiązaniem tego typu jest Kaspersky Password Manager. Oprócz standardowych funkcji, uaktualniona wersja tej aplikacji potrafi importować hasła z innych podobnych rozwiązań, generować silne hasła na komputerach PC i Mac oraz automatycznie sprawdzać wprowadzane przez użytkowników hasła pod kątem bezpieczeństwa. Użytkownicy nowej wersji rozwiązania Kaspersky Password Manager uzyskują również zdalny dostęp do swoich haseł za pośrednictwem indywidualnego konta w portalu My Kaspersky, w przypadku gdy aplikacja nie może być zainstalowana lub trzeba wprowadzić hasło na cudzym urządzeniu.
Wszystkie nowe funkcje są dostępne dla komputerów PC i Mac. Ponadto użytkownicy nowego MacBooka Pro mogą teraz zamienić hasło główne przy użyciu czytnika odcisku palca Touch ID.
Rozwiązanie Kaspersky Password Manager jest dystrybuowana w modelu freemium - bazowa funkcjonalność jest dostępna bezpłatnie. Narzędzie wchodzi także w skład pakietu Kaspersky Total Security - multi-device.
Więcej informacji na temat nowej wersji narzędzia Kaspersky Password Manager znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/password-manager.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.