Centrum transparentności

 • Zasady walki z cyberzagrożeniami

  Cyberzagrożenia stały się problemem globalnym, który rozprzestrzenia się daleko poza jakiekolwiek bariery geograficzne. Działając w branży bezpieczeństwa IT, Kaspersky wykazuje się determinacją, by wykrywać i neutralizować wszelkie formy szkodliwych programów, niezależnie od ich pochodzenia i przeznaczenia.

  Jednym z najważniejszych zasobów pozwalających Kaspersky na efektywną walkę z cyberprzestępczością jest Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT), obejmujący czołowych badaczy ds. bezpieczeństwa IT z całego świata – z Europy, Rosji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

  Czytaj dalej >

 • Zasady współpracy z organami ścigania oraz jednostkami komercyjnymi i publicznymi

  Jako firma prywatna Kaspersky nie ma żadnych politycznych powiązań z jakimkolwiek rządem. Jednocześnie firma jest dumna mogąc współpracować z wieloma krajami i międzynarodowymi organami ścigania w walce z cyberprzestępczością. Kaspersky współpracuje z takimi jednostkami w celu zwiększania międzynarodowego cyberbezpieczeństwa, oferując konsultacje techniczne oraz ekspercką wiedzę z zakresu szkodliwego oprogramowania w pełnej zgodności z najwyższymi rynkowymi standardami.

  Czytaj dalej >

 • Zasady związane z przetwarzaniem danych użytkowników przez rozwiązania bezpieczeństwa i technologie Kaspersky

  Poszanowanie i ochrona prywatności to fundamentalne zasady, którymi Kaspersky kieruje się w odniesieniu do przetwarzania danych użytkowników. Przetwarzane informacje są niezbędne do identyfikowania nowych i nieznanych jeszcze zagrożeń - takich jak WannaCry czy ExPetr - i oferowania skuteczniejszej ochrony użytkownikom. Analizowanie olbrzymich zestawów danych pochodzących z milionów urządzeń w celu zwiększenia skuteczności ochrony to najlepsza rynkowa praktyka stosowana przez dostawców z branży bezpieczeństwa IT na całym świecie. Jest to konieczne do zapewnienia należytej ochrony przed cyberzagrożeniami.

  Czytaj dalej >