Nasza oferta

Technologia wykorzystująca łańcuch bloków zyskuje na popularności i pomaga w wykonywaniu wielu rozmaitych zadań. Stanowi kluczowy element nie tylko w obszarze kryptowalut, ale również w wielu procesach firmowych — nawet produkcyjnych.

Technologia łańcucha bloków jest obecna w sieciach Internetu Rzeczy, systemach zarządzania tokiem pracy, kryptowalutach i innych obszarach. To obecnie niezbędny element i najlepszy standard dla wielu firm.

Jednak jako sposób zapewniania bezpieczeństwa łańcuch bloków sam w sobie również może być narażony na wiele zagrożeń. Biorąc pod uwagę fakt, że łańcuchy bloków zawierają wrażliwe informacje na temat kapitału i infrastruktury konkretnych użytkowników i firm, zapewnienie wszechstronnej ochrony ma znaczenie krytyczne.


  • Reagowanie i przywracanie do działania po incydentach

    Natychmiastowa reakcja na włamania, kradzież tożsamości i wycieki informacji. Neutralizowanie cyberataków, zanim nastąpi włamanie i ucierpi sieć.

  • Ocena bezpieczeństwa aplikacji

    Analiza kodu, identyfikowanie zagrożeń dla inteligentnych kontraktów i wad platformy. Zapobieganie stratom spowodowanym przez obecność szkodliwego kodu w inteligentnych kontraktach lub łańcuchu bloków.

  • Edukacja i świadomość

    Każdy użytkownik musi wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed wyciekiem. Dowiedz się, jak reagować, gdy aplikacja łańcucha bloków jest podatna na zagrożenia oraz jak zapobiegać incydentom bezpieczeństwa.

  • Ochrona przed oszustwem i phishingiem

    Socjotechnika, phishing i oszustwa ciągle należą do potencjalnych zagrożeń — nawet dla chronionych systemów. 
    Zmniejszanie zagrożenia stwarzanego przez phishing i wyciek danych będących wynikiem szkodliwej aktywności.

Analiza przypadków

Zobacz, jak firmy zabezpieczają swoją sprzedaż tokenów, inteligentne kontrakty i środowiska przy użyciu rozwiązań od Kaspersky.

  • Nobobox
    Nobobox

    Rozwiązania:

    Rozwiązania: Token Offering Security

    Zespół ds. obsługi klientów chciał mieć pewność, że na realizację i powodzenie projektu nie wpłyną wady projektu ani luki czy nieudokumentowane funkcje w inteligentnym kontrakcie.

Zastosowanie

  • Zabezpieczanie aplikacji łańcucha bloków

    Sieci i aplikacje wykorzystujące łańcuch bloków są używane w wielu różnych obszarach. Mimo że wykorzystuje bezpieczną technologię, łańcuch bloków również wymaga ochrony. Zagrożenie ze strony exploitów, ataków ukierunkowanych czy nieautoryzowanego dostępu może zostać zmniejszone poprzez wprowadzenie natychmiastowej reakcji na incydenty i przywracanie systemu do działania. Aby zapobiec infekcjom, dokonujemy analizy kodu źródłowego, zapewniamy ochronę przed oszustwem i phishingiem, jak również edukujemy użytkowników.

  • Zabezpieczanie ofert nabycia tokenów

    Oferta nabycia tokenów to procedura mająca na celu zainteresowanie jakąś inwestycją poprzez sprzedaż tokenów danej firmy. Oparty początkowo na łączonej technologii, projekt oferty nabycia tokenów wymaga przeprowadzenia analizy kodu, jak również oceny bezpieczeństwa aplikacji. Proces ten obejmuje ochronę przed oszustwami i phishingiem, monitoring bezpieczeństwa stron internetowych, testowanie pod kątem włamań i ochronę przed atakami DDoS. Analizujemy kod inteligentnego kontraktu łańcucha bloków w celu ujawnienia jego luk. Analiza incydentów i raportowanie zapewniają nieustanną ochronę. Z kolei edukacja w zakresie cybehigieny pomaga użytkownikom nie popełniać błędów krytycznych.

  • Zabezpieczenie giełdy kryptowalut

    Giełda kryptowalut to miejsce, w którym użytkownicy mogą sprzedawać i nabywać majątek w postaci kryptowalut. Ona również jest podatna na cyberataki. Giełdy kryptowalut wymagają nieustannej ochrony i monitorowania, w tym zabezpieczenia przed atakami ukierunkowanymi, atakami DDoS, monitorowania stanu bezpieczeństwa stron internetowych i regularną analizę kodu. Ponadto dostępne są raporty bezpieczeństwa, reakcja na incydenty i testowanie pod katem luk. W ramach programu edukacji w zakresie kryptowalut użytkownicy są szkoleni w zakresie rozpoznawania i unikania oszustw, w tym phishingu.

24/7

Twoja firma została zhakowana?

Profesjonalna reakcja na incydent cyberbezpieczeństwa jest dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz. Działamy w ponad 200 krajach, mamy 34 biur zlokalizowanych na całym świecie i jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Sprawdź nasze globalne doświadczenie i wykorzystaj je w zwalczaniu incydentów bezpieczeństwa.

Zagrożenia

Użytkownicy sieci łańcucha bloków mogą być atakowani poprzez phishing. Oszuści tworzą fałszywe strony i serwery zawierające pierwsze publiczne oferty tokenów w celu nakłonienia użytkowników do dokonywania płatności na konta fałszywych portfeli. Błędy w konfiguracji, jak również przechowywanie i przesyłanie danych w postaci niechronionej mogą skutkować wyciekiem wrażliwych informacji. Kontrola systemu może odbywać się dzięki obecności błędów w kodzie. Stanowi to jeszcze większe niebezpieczeństwo, gdy w platformie znajdują się scentralizowane komponenty.

  • Wiele stron oferujących pierwsze publiczne oferty tokenów i giełdy kryptowalut jest podatnych na ataki DDoS. Wymagają one zastosowania wszechstronnej ochrony, która wzmocni ich bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko włamania.

  • Inteligentne kontrakty i kod łańcucha bloków mogą zawierać luki, a nawet stanowić tylną furtkę, co może zostać wykorzystane jako punkt wejścia przez cyberprzestępców.

  • Nie każde wdrożenie łańcucha bloków ma postać zdecentralizowaną. Pewne aspekty giełd kryptowalut nadal są silne scentralizowane i które stanowią atrakcyjny cel dla atakujących.

  • Socjotechnika, oszustwa i phishing to potencjalne zagrożenia nawet dla mocno chronionych systemów, takich jak łańcuchy bloków, umożliwiające oszustom uzyskanie dostępu do danych logowania użytkowników.

  • W niektórych przypadkach, jeśli atakujący zdobędą kontrolę nad ponad połową mocy obliczeniowej łańcucha bloków, będą oni mogli autoryzować oszukańcze transakcje.

  • Większość użytkowników zwykle nie zna podstawowych zasad cyberbezpieczeństwa i nie wie, jak reagować w przypadku ataku.