O produkcie

W każdej firmie edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa jest niezmiernie ważna, ponieważ każdego dnia organizacje muszą się mierzyć z coraz większą liczbą nieustannie ewoluujących zagrożeń. Personel działu bezpieczeństwa IT musi być odpowiednio wyszkolony w temacie zaawansowanych technik, które są niezbędne do skutecznego zarządzania zagrożeniami oraz budowania strategii ich unikania. Pracownicy, którzy są na bieżąco z wiedzą o zagrożeniach, pomagają firmie w walce z nawet najbardziej wyrafinowanymi atakami.


 • Kryminalistyka cyfrowa

  Celem kursu jest nabycie odpowiedniego doświadczenia poprzez stworzenie i rozszerzenie umiejętności praktycznych związanych z poszukiwaniem cyfrowych śladów cyberprzestępstwa i analizowaniem różnego rodzaju danych w celu ujawnienia chronologii ataku i jego źródeł.

 • Analiza szkodliwego oprogramowania

  Nabyta podczas kursu wiedza umożliwia analizowanie szkodliwego oprogramowania, gromadzenie wskaźników infekcji (IoC), pisanie sygnatur na potrzeby wykrywania szkodliwego programu na zainfekowanych komputerach, a także przywracanie zainfekowanych lub zaszyfrowanych plików i dokumentów.

 • Reagowanie na incydenty

  Podczas kursu firmowy zespół specjalistów przejdzie wszystkie etapy procesu reagowania na incydent i zdobędzie kompleksową wiedzę potrzebną do skutecznego powrotu do działania po ataku.

 • Szkolenia YARA

  Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak pisać najskuteczniejsze reguły Yara, jak je sprawdzać i ulepszać, tak aby wykrywały zagrożenia, które są dla innych niemożliwe do dostrzeżenia.

Branże

Rozwiązanie spełnia wymagania w zakresie ochrony bez względu na ograniczenia firm.

Studia przypadków

Wykorzystywane technologie

 • Rozwijanie umiejętności praktycznych podczas pracy z cyfrowymi śladami

  Zwiększanie doświadczenia personelu firmy w zakresie kryminalistyki cyfrowej i reagowania na incydenty. Celem kursu jest nabycie odpowiedniego doświadczenia poprzez stworzenie i rozszerzenie umiejętności praktycznych związanych z poszukiwaniem cyfrowych śladów cyberprzestępstwa i analizowaniem różnego rodzaju danych w celu ujawnienia chronologii ataku i jego źródeł. Po ukończeniu kursów uczestnicy potrafią efektywnie badać incydentu komputerowe, co poprawia ogólny poziom bezpieczeństwa w organizacji.

 • Wiedza, jak analizować i wykrywać szkodliwe oprogramowanie

  Umiejętności w zakresie analizy szkodliwego oprogramowania i inżynierii wstecznej pomogą zespołom odpowiedzialnym za reagowanie na incydenty w analizie cyberataków. Kursy są przeznaczone dla wszystkich pracowników działu IT i administratorów systemów, którzy chcą zwiększać swoje umiejętności. Nabyta podczas kursu wiedza umożliwia analizowanie szkodliwego oprogramowania, gromadzenie wskaźników infekcji (IoC), pisanie sygnatur na potrzeby wykrywania szkodliwego programu na zainfekowanych komputerach, a także przywracanie zainfekowanych lub zaszyfrowanych plików i dokumentów.

 • Stosowanie najlepszych praktyk reagowania na incydenty

  W ramach kursu dotyczącego reagowania na incydenty firmowy zespół przejdzie wszystkie etapy tego procesu, zdobywając kompleksową wiedzę potrzebną do skutecznego zwalczania incydentów. Szkolenie z reguł Yara zwiększa poziom wykrywania zagrożeń w organizacji, co prowadzi do szybszej reakcji i powrotu do działania po incydencie.

Ryzyko

Nad zabezpieczeniem każdego elementu sieci ciężko pracuje wielu specjalistów, a mimo to tylko jedna luka może być jak otwarte drzwi dla cyberprzestępców, którzy chcą przejąć kontrolę nad firmowymi systemami informatycznymi. Nikt nie jest całkowicie bezpieczny: bez względu na to, jak skutecznych używasz mechanizmów zabezpieczających, możesz stać się ofiarą.

 • Utracone możliwości biznesowe

 • Negatywny rozgłos

 • Kosztowny czas przestoju

 • Dotkliwe sankcje i grzywny

 • Wyższe składki ubezpieczeniowe

 • Obniżona ocena kredytowa

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawdziwe cyberbezpieczeństwo może wspomóc strategię ochrony w Twojej firmie, skontaktuj się z naszymi ekspertami.