Kaspersky Embedded Systems Security

Systemy Windows Embedded coraz częściej stają się celem cyberprzestępców. Urządzenia, na których występują takie systemy, zwykle działają wewnątrz sieci firmowej, są geograficznie rozproszone oraz mają do czynienia z danymi krytycznymi — nierzadko kartami kredytowymi i debetowymi. W wielu takich systemach standardem jest Windows XP, który nie jest już wspierany, a także budżetowy sprzęt.

Rozwiązanie Kaspersky Embedded Systems Security zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o ochronie starszych systemów przed atakami, które wykorzystują ich ograniczenia.


 • Odmowa domyślna dla aplikacji, sterowników i bibliotek

  Podstawa skutecznej ochrony dla systemów osadzonych

 • Antywirus na żądanie

  Ochrona o udowodnionej skuteczności dzięki najlepszemu w branży silnikowi antywirusowemu, który wykrywa nawet najbardziej zaawansowane i agresywne ataki

 • Monitorowanie integralności plików i sprawdzanie logów

  Skuteczna ochrona plików o znaczeniu krytycznym oraz śledzenie zmian z wymogami prawnymi

Branże

Rozwiązanie spełnia wymagania w zakresie ochrony bez względu na ograniczenia firm.

Wykorzystywane technologie

 • Odmowa domyślna dla aplikacji, sterowników i bibliotek

  Systemy Windows Embedded to stałe systemy pasywne, których zadaniem jest wykonywanie ściśle określonych funkcji, często obejmujących obsługę kart kredytowych i debetowych. Skutecznie „zamrażając” system — czyli uniemożliwiając uruchomienie w nim wszelkich sterowników, bibliotek czy aplikacji nieznajdujących się na liście dozwolonych — Kaspersky Embedded Systems Security odcina dostęp do nich potencjalnym intruzom.

 • Antywirus na żądanie i zarządzanie zapora sieciową

  Kaspersky Embedded Systems Security może zostać zainstalowany w trybie „Odmowy domyślnej tylko dla aplikacji i urządzeń”, aby zminimalizować wpływ na zasoby sprzętowe. Rozwiązanie to może również zarządzać zaporami sieciowymi w sposób scentralizowany oraz może zostać zainstalowane wraz z modułem antywirusowym zapewniającym skanowanie na żądanie, w obrębie jednej licencji. Gdy szkodliwy program przedostanie się mimo zabezpieczeń, pomóc może opcjonalna ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym — Kaspersky Security Network.

 • Architektura produktu

  Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o łagodzeniu cyberzagrożeń dla systemów wykorzystujących systemy operacyjne typu Embedded, zabezpieczeniu powierzchni ataków unikatowych dla tych architektur, z uwzględnieniem używanego sprzętu i wymagań związanych z wydajnością. Jedna intuicyjna konsola daje kontrolę i ogląd sytuacji, których potrzebujesz, aby skutecznie zarządzać wielowarstwową ochroną swoich punktów końcowych, systemów krytycznych oraz całą infrastrukturą IT. Zawarte w produkcie moduły odmowy domyślnej, kontroli urządzeń i ochrony pamięci stanowią absolutną podstawę skutecznej ochrony systemów osadzonych; z kolei moduły dodatkowe zwiększają poziom zabezpieczeń tam, gdzie zachodzi taka konieczność.

24/7

Pomoc techniczna na najwyższym poziomie i profesjonalne usługi

Profesjonalna pomoc dostępna zawsze, kiedy jej potrzebujesz. Dostępna w ponad 200 krajach, 34 biurach na całym świecie, 24/7/365. Skorzystaj z naszych pakietów pomocy technicznej na najwyższym poziomie lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby mieć pewność, że maksymalnie wykorzystujesz swoją ochronę od Kaspersky.

Zagrożenia

Dziś systemy typu Embedded są stosowane wszędzie: w biletomatach, bankomatach, maszynach wolnostojących, punktach sprzedaży, sprzęcie medycznym itp. Kaspersky Embedded Systems Security zabezpiecza takie urządzenia z systemem Windows przed nieautoryzowanym dostępem i szkodami wynikającymi z cyberataków, w tym przed:

 • Kradzieżą i wykorzystaniem danych autoryzacyjnych i poufnych klientów,

 • Atakami ukierunkowanymi zainicjowanymi w systemach Windows Embedded,

 • Kosztem powiązanym ze szkodami na reputacji i wizerunku marki,

 • Kradzieżą poprzez kopiowanie kart kredytowych przy użyciu zrzutów pamięci wykonywanych w punktach sprzedaży i bankomatach,

 • Utratą pieniędzy w wyniku bezpośredniego włamania na poszczególne bankomaty,

 • Koniecznością aktualizacji sprzętu i systemu operacyjnego w celu zapewnienia kompleksowego bezpieczeństwa.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawdziwe cyberbezpieczeństwo może wspomóc strategię ochrony w Twojej firmie, skontaktuj się z naszymi ekspertami.