Cyberbezpieczeństwo przemysłowe jest inne

Wymagania związane z cyberbezpieczeństwem środowisk ICS i zwykłych firm znacząco się różnią, chociaż w pewnych kwestiach mogą się pokrywać.

Środowiska korporacyjne skupiają się na ochronie poufnych danych; jeśli zaś chodzi o systemy przemysłowe, w których znaczenie ma każda minuta przestoju i każdy błąd, największy priorytet ma nieprzerwane działanie. Jest to najważniejsza różnica między cyberbezpieczeństwem przemysłowym a innymi obszarami, która podkreśla, jak ważne jest wybranie właściwego dostawcy zabezpieczeń.


 • Proces

  Gotowa cyberochrona dla przemysłu nie istnieje. To proces, który nieustannie ewoluuje, aby osiągnąć maksymalny poziom.

 • Ludzie

  W kształtowaniu cyberbezpieczeństwa istotne znaczenie ma każdy pracownik – czy to umysłowy, czy fizyczny. Najważniejszymi elementami są szkolenia i świadomość.

 • Technologia

  Nasz KICS został przygotowany specjalnie w celu zaspokajania potrzeb OT. Rozwiązanie jest odporne na awarie i nie wywołuje żadnych przestojów w funkcjonowaniu organizacji przemysłowej, a ponadto może pracować w systemach odłączonych od sieci.

Studia przypadków

Przykłady użycia produktów zabezpieczających firmy Kaspersky

Wyróżnienia
Kaspersky Industrial CyberSecurity
Platynowa nagroda od organizacji VDC Research w zakresie rozwiązań cyberbezpieczeństwa dla Przemysłowego Internetu Rzeczy, 2020 r.
Kaspersky Industrial CyberSecurity
Tytuł światowej firmy roku na rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego (OT/ICS), przyznany przez firmę Frost and Sullivan, 2020 r.

Wykorzystywane technologie

 • Wybór odpowiedniego dostawcy cyberbezpieczeństwa dla systemów ICS

  Przedsiębiorstwa z branży przemysłowej i infrastruktury krytyczne są celem nieustannie zwiększającej się liczby cyberataków, które powodują poważne szkody ekonomiczne i społeczne. Bezpieczeństwo w tradycyjnym wydaniu nie jest już wystarczające do skutecznej ochrony środowisk przemysłowych przed cyberzagrożeniami. Ponieważ liczba zagrożeń dla infrastruktur krytycznych wzrasta, wybór odpowiedniego doradcy i dostawcy w zakresie cyberbezpieczeństwa przemysłowego dla celów zabezpieczenia swoich systemów nigdy nie był tak ważny.

 • Więcej działań na rzecz bezpieczeństwa środowiska przemysłowego

  • Nieustannie odkrywamy luki w systemach ICS i współpracujemy w tym zakresie z czołowymi dostawcami automatyki.
  • Nasi eksperci badają największe ataki ukierunkowane.
  • Kwestie związane z bezpieczeństwem systemów ICS konsultujemy z organami regulacyjnymi i agencjami rządowymi na całym świecie.
  • Nasz zespół ICS Cyber Emergency Response Team nieustannie monitoruje globalny krajobraz zagrożeń przemysłowych.

 • Model adaptacyjny bezpieczeństwa dla obiektów przemysłowych

  Podejście holistyczne do cyberbezpieczeństwa przemysłowego – od prognozy związanych z potencjalnymi wektorami ataków i powierzchniami nowych ataków, przez wyspecjalizowane technologie przemysłowe w zakresie zapobiegania i wykrywania, po proaktywną reakcję na cyberincydenty — to najwyższa gwarancja, że Twoja firma będzie działać w sposób bezpieczny i niezakłócony. Kaspersky Industrial Cybersecurity zapewnia narzędzia zwiększające poziom ochrony na wszystkich etapach cyklu życia w modelu adaptacyjnym bezpieczeństwa.

24/7

Pomoc techniczna na najwyższym poziomie i profesjonalne usługi

Profesjonalna pomoc dostępna zawsze, kiedy jej potrzebujesz. Dostępna w ponad 200 krajach, 34 biurach na całym świecie, 24/7/365. Skorzystaj z naszych pakietów pomocy technicznej na najwyższym poziomie lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby mieć pewność, że maksymalnie wykorzystujesz swoją ochronę od Kaspersky.

Nasi partnerzy w cyberbezpieczeństwie przemysłowym

Kaspersky chętnie współpracuje z dostawcami automatyki przemysłowej, integratorami systemów i branżowymi stowarzyszeniami w zakresie cyberbezpieczeństwa bez względu na ich rozmiar i region działania.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób prawdziwe cyberbezpieczeństwo może wspomóc strategię ochrony w Twojej firmie, skontaktuj się z naszymi ekspertami.