Kaspersky Lab wyróżniony przez AV-TEST w podsumowaniu testów z 2017 r.

Produkty Kaspersky Lab zdobyły wyróżnienia w trzech różnych kategoriach, przyznane na podstawie testów przeprowadzonych w 2017 r. przez niezależny instytut bezpieczeństwa IT, AV-TEST. Zwycięstwo odniosły rozwiązania Kaspersky Lab przeznaczone dla małych firm, ochrony punktów końcowych oraz bezpieczeństwa internetowego, podkreślając wiedzę ekspercką firmy w kontekście ochrony użytkowników i przedsiębiorstw przed najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi cyberzagrożeniami.Po serii zwycięstw w 2017 r. cztery różne produkty Kaspersky Lab zdobyły wyróżnienia w trzech kategoriach testowych. Największy sukces osiągnął program Kaspersky Internet Security, wygrywając w kategoriach "Najlepsze działanie", "Największa wygoda użytkowania" oraz "Najlepsza naprawa". Dodatkowe wyróżnienia zostały przyznane rozwiązaniu Kaspersky Small Office Security za "Najlepsze działanie", Kaspersky Endpoint Security za "Największą wygodę użytkowania" oraz Kaspersky Virus Removal Tool za "Najlepszą naprawę".

W kategorii "Najlepsze działanie" wyróżnione zostają produkty, które uzyskują najlepsze średnie wyniki w ocenach działania przeprowadzanych co dwa miesiące. W teście mierzy się wpływ typowych działań użytkownika na szybkość pracy systemu, takich jak uruchamianie popularnych stron internetowych, kopiowanie plików oraz pobieranie, instalowanie i otwieranie często wykorzystywanych aplikacji.

Z kolei kategoria "Największa wygoda użytkowania" koncentruje się na tym, jak produkt wpływa na pracę użytkownika z systemem, i opiera się na dwóch czynnikach: stopniu rozpraszania użytkownika na skutek wyświetlania komunikatów ostrzegawczych w przypadku nieznanych programów lub fałszywych trafień oraz błędnym wykrywaniu bezpiecznych programów jako szkodliwych. Specjalny system analizy AV-TEST jest stosowany w celu sprawdzenia, czy najnowsze wersje popularnych programów - w tym takich jak Mozilla Firefox oraz Adobe Reader - mogą zostać całkowicie zainstalowane i działać bez uruchamiania komunikatów ostrzegawczych czy blokowania programów.

Wyróżnienia z trzeciej kategorii, "Najlepsza naprawa", są przyznawane produktom, które najskuteczniej leczą infekcje spowodowane przez aktualne szkodliwe programy, w tym tzw. rootkity, które potrafią ukrywać swoje komponenty w systemie operacyjnym.

Sukces Kaspersky Lab w najnowszej corocznej rundzie testów AV-TEST w pełni ilustruje możliwości naszych produktów, z których wszystkie zostały stworzone w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie w zwalczaniu działań cyberprzestępców - powiedział Timur Bijaczujew, dyrektor działu badań nad ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab. Unikatowe połączenie wiedzy naszych ekspertów, szerokiego zakresu danych dotyczących analizy zagrożeń oraz skuteczności naszych technologii ochrony pozwala nam wykrywać najnowsze cyberataki i zapewniać skuteczne rozwiązania, które chronią każdego zarówno przed znanymi, jak i nieznanymi zagrożeniami.

Instytut AV-TEST to czołowy międzynarodowy dostawca usług, który zarządza ponad 2 500 terabajtami danych testowych i przeprowadza złożone procedury testowe, które są regularnie dostosowywane do najnowszych trendów w branży bezpieczeństwa IT.

Podsumowanie wyróżnień przyznanych przez AV-TEST za wyniki w testach prowadzonych w 2017 r. znajdują się na stronie https://www.av-test.org/en/award/2017.

Więcej informacji na temat wyróżnień otrzymywanych przez rozwiązania Kaspersky Lab znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/nagrody.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.