Kaspersky Standard uznany za "Produkt Roku" przez niezależne laboratorium AV-Comparatives

Najnowsze rozwiązanie firmy Kaspersky dla użytkowników domowych - Kaspersky Standard - otrzymało wyróżnienie "Produkt Roku" od AV-Comparatives, niezależnego laboratorium zajmującego profesjonalnie testowaniem technologii cyberbezpieczeństwo. Firma Kaspersky otrzymała to prestiżowe wyróżnienie po raz siódmy, co czyni z niej najbardziej utytułowanego producenta w branży cyberbezpieczeństwa. Firma Kaspersky aktywnie brała udział w operacji Synergia mającej na celu walkę z międzynarodową cyberprzestępczością. Operacja została zainicjowana przez organizację Interpol oraz jej partnerów i stanowi pokaz możliwości, jakie w walce z nieustannie ewoluującymi zagrożeniami IT daje współpraca krajowych organów ścigania z organizacjami z sektora prywatnego. Operacja obejmująca ponad 50 krajów członkowskich skupiła się na rozbiciu cyberprzestępczych infrastruktur wykorzystywanych w atakach ransomware i innego szkodliwego oprogramowania, a także w działaniach phishingowych.

Kaspersky Standard - podstawowy plan linii firmy dla użytkowników domowych - został uhonorowany wyróżnieniem "Produkt Roku" za prezentowanie doskonałych wyników we wszystkich testach prowadzonych przez laboratorium AV-Comparatives w 2023 r. Wyróżnienie to jest szczególnie ważne dla firmy Kaspersky, ponieważ jest to pierwsza nagroda zdobyta przez nową linię produktów obejmujących rozwiązania Kaspersky Premium, Kaspersky Plus oraz Kaspersky Standard. Ponadto, firma Kaspersky otrzymała to wyróżnienie po raz siódmy, co sprawia, że jest ona jedynym producentem z branży cyberbezpieczeństwa z takim rekordem.

W 2023 r. laboratorium AV-Comparatives przetestowało 16 rozwiązań bezpieczeństwa oferowanych przez globalnych producentów. Zespół ekspertów sprawdził możliwości produktów w zakresie ochrony użytkowników przed zagrożeniami występującymi w prawdziwym życiu, identyfikowania tysięcy najnowszych szkodliwych programów, zabezpieczania przed najbardziej wyrafinowanymi atakami ukierunkowanymi oraz zapewniania bezpieczeństwa bez spowalniania pracy urządzeń i generowania fałszywych alarmów. Produkt Kaspersky Standard otrzymał najwyższy wynik we wszystkich siedmiu testach przeprowadzonych w 2023 r.

Produkt firmy Kaspersky otrzymał także pięć wyróżnień dodatkowych w różnych kategoriach, stając się jedynym rozwiązaniem z tak dużą liczbą nagród w 2023 r.

Analizując funkcje produktu Kaspersky Standard, eksperci z AV-Comparatives zwrócili uwagę na łatwy proces instalacji i nowoczesny, przejrzysty interfejs oferujący szybki dostęp do najważniejszych opcji związanych z bezpieczeństwem. Możliwości programu w zakresie wykrywania szkodliwych programów uznano za wybitne - wszelkie próby otwarcia foldera z niebezpiecznym plikiem skutkowały automatyczną identyfikacją zagrożenia i usunięciem wszelkich jego śladów, co nie pozostawiało żadnych możliwości na uruchomienie ani przedostanie się szkodnika do systemu operacyjnego komputera.

Kaspersky Standard to podstawowy poziom ochrony oferowany w nowej linii produktów firmy dla użytkowników domowych. Oferuje pełną ochronę i trzy warstwy zabezpieczeń, które blokują zagrożenia w czasie rzeczywistym. Kaspersky Standard stanowi fundament dla dwóch bardziej rozbudowanych poziomów, Kaspersky Plus oraz Kaspersky Premium, które zostały rozbudowane m.in. o zaawansowane mechanizmy ochrony prywatności oraz tożsamości online.

Firma Kaspersky uczestniczy w testach laboratorium AV-Comparatives od ponad 20 lat i jest liderem wśród producentów w zakresie liczby otrzymanych wyróżnień (57).

Z radością wyróżniamy produkt Kaspersky Standard za doskonałe możliwości wykrywania i neutralizacji szkodliwych programów, wykazane w całej serii naszych testów w 2023 r. Rozwiązanie firmy Kaspersky po raz kolejny pokazało, że potrafi na wybitnym poziomie chronić urządzenia użytkowników przy zachowaniu dużej wydajności. Siódme wyróżnienie Produkt Roku dla firmy Kaspersky jest świetnym podsumowaniem wysiłków tego producenta wkładanych w dostarczanie najwyższej klasy ochrony przed współczesnymi cyberzagrożeniami - powiedział Andreas Clementi, założyciel i dyrektor generalny, AV-Comparatives.

Nasze technologie są poddawane szczegółowym audytom i uzyskują certyfikaty zgodne z najwyższymi globalnymi standardami, by użytkownicy mogli mieć pewność, że otrzymują najlepszą ochronę. Wyniki mówią same za siebie - w 2023 r. produkt Kaspersky Standard uczestniczył w testach po raz pierwszy i natychmiast został uznany za najlepszy spośród wszystkich badanych rozwiązań - dodał Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny, Kaspersky.

Pełna wersja rocznego raportu laboratorium AV-Comparatives jest dostępna tutaj.