Informacje prasowe
-
Webinarium: cyberzagrożenia wymierzone w Ukrainę
Badacze z firmy Kaspersky na bieżąco monitorują aktywność zaawansowanych grup cyberprzestępczych, oszustów i haktywistów zaangażowanych w wojnę w Ukrainie. Podczas webinarium (10 marca 2022 r., godz.: 16:00), członkowie Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) podzielą się swoimi odkryciami i analizami związanymi z najnowszymi cyberatakami wymierzonymi w Ukrainę. Udział w webinarium jest bezpłatny.
Czytaj dalej > -
Rozbicie gangu Emotet: Kaspersky publikuje nowy film dokumentalny o likwidacji największej na świecie działalności cyberprzestępczej
Tomorrow Unlocked, wytwórnia filmów dokumentalnych firmy Kaspersky, zapowiada kolejny odcinek z serii hacker:HUNTER zatytułowany "Emotet vs The World Police". Film ujawnia szczegóły międzynarodowej operacji, która doprowadziła do rozbicia gangu Emotet, stojącego za jednym z najniebezpieczniejszych botnetów oraz jednymi z najniebezpieczniejszych usług cyberprzestępczych minionej dekady. Premiera wspomnianego dokumentu odbędzie się 18 sierpnia na kanale YouTube Tomorrow Unlocked. Jest to piąty odcinek z serii hacker:HUNTER.
Czytaj dalej > -
Piąte urodziny inicjatywy No More Ransom pomagającej w walce z ransomware
Mija pięć lat od powstania inicjatywy "No More Ransom", która została uruchomiona w 2016 r. przez organy ścigania oraz firmy z branży bezpieczeństwa IT, m.in. Kaspersky, aby pomóc ofiarom oprogramowania ransomware odzyskać swoje dane. Efekty inicjatywy można podsumować następującymi liczbami: ponad 900 milionów dolarów udaremnionych nielegalnych zysków oraz ponad 6 milionów osób, które pobrały bezpłatne narzędzia deszyfrujące.
Czytaj dalej > -
Kaspersky oraz ownCloud nawiązują partnerstwo w celu ochrony platformy współpracy
Firmy Kaspersky oraz ownCloud ogłaszają dzisiaj początek partnerstwa technologicznego mającego na celu integrację technologii Kaspersky Scan Engine z platformą współpracy ownCloud Enterprise. Integracja ta dokonywana jest za pośrednictwem opartego na otwartym standardzie protokołu ICAP. Pozwala to przenieść skanowanie na oddzielny serwer w celu zachowania wydajności platformy, jak również umożliwia skalowalność, łatwą konfigurację oraz utrzymanie.
Czytaj dalej > -
Kaspersky oraz Fnatic ogłaszają globalne partnerstwo
Kaspersky, międzynarodowa firma z branży cyberbezpieczeństwa i prywatności cyfrowej, oraz Fnatic, wysokiej klasy marka w dziedzinie e-sportu, ogłaszają globalne partnerstwo. Przedmiotem współpracy będzie prowadzenie wspólnych inicjatyw, łącznie z wielokanałowymi kampaniami, w ramach których prezentowane będą treści cyfrowe, oraz cyklami wydarzeń. Ponadto nazwa "Kaspersky" pojawi się na koszulkach sportowych zespołu Fnatic Rising League of Legends.
Czytaj dalej > -
Budowa zaufania i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni: Kaspersky współprzewodniczy wraz ze stowarzyszeniem Cigref grupie roboczej w ramach inicjatywy Paris Call
Cigref, cyfrowe stowarzyszenie największych francuskich firm oraz administracji publicznych, wraz z działającą w branży cyberbezpieczeństwa firmą Kaspersky, współprzewodniczą Grupie Roboczej 6 (WG6) powołanej w ramach inicjatywy Paris Call for Trust and Security in Cyberspace. Celem grupy jest opracowanie konkretnych propozycji rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
Czytaj dalej > -
Eksperci ds. bezpieczeństwa z firmy Kaspersky podzielą się swoją wiedzą w kolejnym spotkaniu online z serii "GReAT Ideas"
Firma Kaspersky kontynuuje GReAT Ideas, serię wydarzeń online, której celem jest wspieranie środowiska związanego z cyberbezpieczeństwem oraz prezentowanie najnowszych wyników badań dotyczących zagrożeń, jak również praktycznej wiedzy eksperckiej. 25 lutego gośćmi spotkania "GReAT Ideas Green Tea Edition" będą eksperci z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) z Korei, Japonii oraz Singapuru, którzy porozmawiają na temat najnowszych incydentów oraz nowych kampanii cyberprzestępczych w Azji, a także poprowadzą warsztat na temat inżynierii wstecznej.
Czytaj dalej > -
Firmy Kaspersky oraz Waterfall zapewniają kompatybilność swoich rozwiązań w celu udoskonalenia ochrony sieci przemysłowych
Kaspersky łączy siły z Waterfall Security Solutions w celu lepszego zabezpieczania sieci przemysłowych. Kaspersky Industrial CyberSecurity for Networks wraz z Waterfall for Intrusion Detection Systems umożliwia nieinwazyjną inwentaryzację sieci przemysłowych, wykrywanie zagrożeń oraz wymuszoną sprzętowo ochronę przed atakami sieciowymi.
Czytaj dalej > -
GReAT Ideas: Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Kaspersky ponownie podzielą się swoją wiedzą online
Zimą firma Kaspersky wznowi GReAT Ideas, serię wydarzeń online, za pomocą których w miłej i komfortowej atmosferze przedstawi swoje najnowsze ustalenia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pierwsze wydarzenie w sezonie zimowym zostanie zorganizowane przez badaczy bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky (GReAT), który pracuje nad wykrywaniem najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych zagrożeń na świecie, najpoważniejszego szkodliwego oprogramowania, ataków ransomware oraz kampanii cyberszpiegowskich. Pierwszy odcinek zimowego cyklu GReAT Ideas planowany jest na 2 grudnia, a kolejne dyskusje odbędą się w styczniu i lutym.
Czytaj dalej > -
Jak to jest być kobietą w branży bezpieczeństwa IT? Na to i inne pytania odpowiedzą w serwisie Reddit ekspertki z firmy Kaspersky
Po raz pierwszy firma Kaspersky organizuje spotkanie Ask Me Anything (AMA) z udziałem swoich czołowych ekspertek ds. cyberzagrożeń, należących do Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT). Odbędzie się ono w ramach dużej sesji z ponad 10 członkami zespołu GReAT w serwisie Reddit, zaplanowanej na 12 listopada w godzinach 14:00-17:00. Wydarzenie to stanowi unikatową możliwość uzyskania odpowiedzi od reprezentujących światową czołówkę specjalistów ds. wyszukiwania zagrożeń na pytania o różne aspekty cyberbezpieczeństwa, w tym możliwości rozwoju kariery.
Czytaj dalej > -
Kaspersky zabierze głos w dyskusji na temat globalnego cyberbezpieczeństwa podczas organizowanego przez ONZ Forum Zarządzania Internetem 2020
Po raz pierwszy firma Kaspersky weźmie udział w Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum, IGF), którego organizatorem jest ONZ. Tegoroczna, piętnasta edycja konferencji odbędzie się online w dniach 2-17 listopada, a jej tematem nadrzędnym będzie internet w służbie odporności i solidarności ludzkiej. W ramach IGF 2020 firma Kaspersky przygotuje cztery punkty programu mające na celu zwiększenie świadomości, transparentności oraz współpracy międzynarodowej w walce z cyberzagrożeniami.
Czytaj dalej > -
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware: nowi członkowie i regiony angażują się w zwalczanie przemocy cyfrowej
Globalny lockdown potwierdza potrzebę silniejszej międzynarodowej grupy roboczej ds. przemocy domowej i oprogramowania stalkerware. Walka o ochronę konsumentów wciąż trwa - do koalicji powołanej na rzecz zwalczania takiego oprogramowania przystąpiło jedenaście nowych organizacji, zwiększając liczbę partnerów do 21. Firma Kaspersky jest jednym z partnerów założycielskich koalicji.
Czytaj dalej > -
Firma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberataków na instytucje medyczne
Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny firmy Kaspersky, globalnego producenta rozwiązań cyberbezpieczeństwa, podpisał list otwarty do rządów całego świata, apelujący o podjęcie aktywnych działań mających na celu powstrzymanie cyberataków na szpitale, placówki służby zdrowia i laboratoria medyczne.
Czytaj dalej > -
Dołącz do czołowych łowców cyberzagrożeń na świecie podczas pierwszego wydarzenia Kaspersky Security Analyst Summit przeprowadzonego całkowicie online
Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Kaspersky wraz ze swoimi kolegami z ogólnoświatowej branży bezpieczeństwa IT zapraszają na pierwsze w historii wydarzenie Security Analyst Summit (SAS) @ Home, które odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia 2020 r.
Czytaj dalej > -
TUFF: Kaspersky ogłasza swój pierwszy międzynarodowy festiwal filmów na temat technologii
Tomorrow Unlocked, uruchomiony przez firmę Kaspersky magazyn online poświęcony kulturze cyfrowej, zaprasza do udziału w swoim pierwszym międzynarodowym festiwalu filmów technologicznych. Filmowcy mogą zgłaszać krótkie filmy pokazujące, w jaki sposób technologia kształtuje nasz świat, tworząc lepszą przyszłość. Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości do 10 000 dolarów. Dzieła dziesięciu finalistów, wyłonionych przez wysoko cenionych jurorów, zostaną wyświetlone podczas wydarzenia Tomorrow Unlocked Film Festival (TUFF), które odbędzie się w Barcelonie 5 kwietnia 2020 r. Wybrane filmy zostaną również zaprezentowane podczas konferencji Security Analyst Summit.
Czytaj dalej > -
Koalicja na rzecz zwalczania oprogramowania stalkerware: organizacje przeciwdziałające przemocy domowej łączą siły z branżą cyberbezpieczeństwa
Dziesięć organizacji – Avira, Electronic Frontier Foundation, European Network for the Work with Perpetrators of Domestic Violence, G DATA CyberDefense, Kaspersky, Malwarebytes, National Network to End Domestic Violence, NortonLifeLock, Operation Safe Escape oraz WEISSER RING – uruchomiło dzisiaj globalną inicjatywę pod nazwą „Coalition Against Stalkerware”, której celem jest ochrona użytkowników przed oprogramowaniem wykorzystywanym do szpiegostwa, tzw. stalkerware.
Czytaj dalej > -
Kaspersky Lab rozpoczyna przetwarzanie danych dla użytkowników z Europy w Zurychu oraz otwiera pierwsze Centrum Transparentności
Od dzisiaj szkodliwe i podejrzane pliki udostępniane przez użytkowników produktów Kaspersky Lab w Europie będą przetwarzane w centrach danych w Zurychu, zapoczątkowując tym samym realizację pierwszej części zobowiązania podjętego przez firmę pod koniec 2017 r. w ramach swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności. Działanie to odzwierciedla dążenie Kaspersky Lab do zapewnienia integralności i wiarygodności swoich produktów i towarzyszy mu otwarcie pierwszego centrum transparentności firmy, także w Zurychu.
Czytaj dalej > -
Kaspersky Lab podejmuje współpracę z firmą Marsh w celu rozszerzenia rynku ubezpieczeń o eksperckie audyty cyberbezpieczeństwa
Kaspersky Lab oraz Marsh - lider w dziedzinie pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem - podpisali protokół ustaleń obejmujący ubezpieczanie organizacji przemysłowych. Pierwszy krok w ramach partnerstwa będzie dotyczył współdziałania w zakresie audytu cyberbezpieczeństwa, łącznie z usługami wstępnej analizy i dochodzenia po incydencie, w celu umożliwienia korekty składek ubezpieczeniowych w następstwie incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa w dużych przedsiębiorstw przemysłowych.
Czytaj dalej > -
Data dolar: nowa waluta oparta na wartości poufnych informacji
Sklep Data Dollar Store, otwarty w ramach eksperymentu działającej w branży cyberbezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab, wywołał poruszenie w sercu londyńskiej stolicy technologicznej na Old Street. Klienci, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiali się w kolejce, aby zdobyć ekskluzywne plakaty za nietypową walutę, reagowali początkowo zaskoczeniem, ale również wykazywali chęć oddania swoich cennych zdjęć lub filmów jako zapłatę za towar, zwiastując nadejście waluty "data dolar". Otwierając ten sklep, Kaspersky Lab chce zwrócić uwagę na rzeczywistą wartość danych i zaapelować do innych graczy na rynku, aby włączyli się do tej kampanii poprzez stosowanie symbolu data dolar.
Czytaj dalej > -
Kaspersky Lab zaprasza badaczy z całego świata do testowania bezpieczeństwa wirtualnej rafinerii ropy
Kaspersky Lab ogłasza międzynarodowy konkurs Capture the Flag (CTF) w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego, w którym uczestnicy otrzymają możliwość włamania się do modelu zakładu produkcyjnego rafinerii ropy. Finały odbędą się 24 października 2017 r. w Szanghaju.
Czytaj dalej > -
Krok w kierunku bezpiecznego przemysłu: Kaspersky Lab i Nornickel nawiązują współpracę
Kaspersky Lab oraz grupa Nornickel podjęły decyzję o współpracy w sferze bezpieczeństwa informacji. Celem partnerstwa jest stworzenie wszechstronnego systemu ochrony sieci korporacyjnych i przemysłowych, jak również integracja najnowocześniejszych technologii w celu zwalczania cyberzagrożeń i zwiększenia ogólnego poziomu bezpieczeństwa jednej z największych na świecie firm z branży wydobywczej i metalurgicznej.
Czytaj dalej > -
Ponad 28 000 odszyfrowanych urządzeń i przeszło 100 partnerów na całym świecie - inicjatywa No More Ransom ma już rok
Rok temu, 25 lipca 2016 r. wystartowała inicjatywa No More Ransom, uruchomiona przez policję holenderską, Europol oraz firmy McAfee i Kaspersky Lab. Dzisiaj, gdy przeprowadzane na dużą skalę ataki z wykorzystaniem oprogramowania ransomware nadal dominują w doniesieniach medialnych, uderzając w firmy, rządy i osoby prywatne na całym świecie, projekt ten posiada już ponad 100 partnerów.
Czytaj dalej > -
Kaspersky Lab rozszerza swoje portfolio sponsorskie o partnerstwo z zespołem Formuły E, DS Virgin Racing
W ramach innowacyjnego, wieloletniego partnerstwa Kaspersky Lab - globalny dostawca rozwiązań cyberbezpieczeństwa - będzie chronił urządzenia zespołu DS Virgin Racing przed cyberzagrożeniami. O najnowszej współpracy Kaspersky Lab poinformował wraz z założycielem Virgin, Sir Richardem Bransonem, podczas szczytu innowacyjności DS Virgin Racing, zorganizowanego w brooklyńskim centrum New Lab, gdzie zebrało się ponad 250 najbardziej wpływowych liderów biznesowych tego miasta, aby dyskutować o roli biznesu w walce ze zmianami klimatycznymi.
Czytaj dalej > -
DJ-e Superjam i Schedule 1 zostali oficjalnymi kompozytorami hymnu "Dźwięk bezpieczeństwa"
Schedule 1 - południowokoreański DJ i producent - oraz jego amerykański kolega z branży DJ Superjam zwyciężyli w konkursie "Dźwięk bezpieczeństwa" zorganizowanym przez Kaspersky Lab w ramach festiwalu nauki Starmus 2017. DJ Superjam wygrał w głosowaniu publiczności, uzyskując 640 głosów, natomiast DJ Schedule 1 został wybrany przez jurorów - obu zwycięzców wyłoniono spośród dziesięciu kandydatów z całego świata. Dwa zwycięskie utwory można bezpłatnie pobrać ze strony Sound-of-Safety.com, na której znajdują się również propozycje pozostałych ośmiu konkurentów.
Czytaj dalej > -
Światowi DJ-e skomponują utwór "Dźwięk bezpieczeństwa" podczas wydarzenia Starmus 2017
Globalna firma działająca w obszarze cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab, oraz uczestnicy festiwalu nauki, Starmus 2017, sprawdzą, jaki dźwięk kojarzy się ludziom z bezpieczeństwem. Oprócz tego, że jest to uczucie abstrakcyjne, ma ono wiele wymiarów: np. cyberbezpieczeństwo jest procesem naukowym. Projekt Sound of Safety ma na celu zobrazowanie, co daje ludziom poczucie bezpieczeństwa.
Czytaj dalej >