Bezpieczeństwo i pewność działań z tokenami

Oferta sprzedaży tokenów (Token Offering) jest podobna do pierwszej publicznej oferty sprzedaży (Initial Public Offering), jednak powstała z myślą o firmach, które zamiast walut krajowych używają kryptowalut. Każdego roku sprzedaż tokenów przeprowadzana na zasadach zbiórek Security Token Offering opiewa na kwoty rzędu miliardów dolarów amerykańskich. Rynek ofert STO aktywnie rozwija się od kilku lat i prawdopodobnie sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Jednak popularność ofert ICO i STO sprawia, że są one głównym celem dla oszustów i innych przestępców.

Wszechstronne rozwiązanie od Kaspersky powstało z myślą o ochronie sprzedaży tokenów przed różnymi zagrożeniami, np. lukami w inteligentnych kontraktach platformach webowych. Kaspersky oferuje dokładną analizę kodu, wykrywanie działań phishingowych, reakcję na incydenty i edukację personelu.

Przygotuj i uruchom swoją ofertę tokenów w bezpiecznym środowisku dzięki pakietowi kompleksowych usług od Kaspersky.


  • Reakcja na incydent cyberbezpieczeństwa

    Izoluj zagrożenia i zapobiegaj ich rozprzestrzenianiu się. Analizuj incydenty i przywracaj swoje dane. Minimalizuj czas reakcji na zdarzenie i przerywaj łańcuch incydentów, zanim systemy zostaną zhakowane, a dane ucierpią.

  • Analiza kodu źródłowego inteligentnego kontraktu

    Identyfikuj błędy i nieudokumentowane funkcje. Oszczędź sobie kosztów przywracania do działania po incydencie, identyfikując luki jeszcze przed uruchomieniem projektu. Kaspersky oferuje przygotowanie raportu i udostępnienie zaleceń umożliwiających zmniejszenie możliwych zagrożeń.

  • Edukacja i świadomość

    Ucz pracowników, jak skutecznie reagować w przypadku ataku. W interaktywnym kursie online mogą wziąć udział nawet te osoby, które nie są biegłe w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu zdobędą odpowiednie umiejętności. W najlepszej sytuacji cały dział zna podstawy cyberhigieny.

  • Ochrona przed oszustwem i phishingiem

    Oszukańcze kopie strony internetowej Twojego projektu zostaną wykryte, dzięki czemu niezwłocznie poinformujesz o tym swoich inwestorów. Śledź fałszywe oferty wstępne i ogłoszenia o ofertach sprzedaży, aby móc odpowiednio szybko zareagować i zapobiec utracie reputacji.

Analiza przypadków

Zobacz, jak firmy zabezpieczają swoją sprzedaż tokenów, inteligentne kontrakty i środowiska przy użyciu rozwiązań od Kaspersky.

  • Nobobox
    Nobobox

    Rozwiązania:

    Rozwiązania: Token Offering Security

    Zespół ds. obsługi klientów chciał mieć pewność, że na realizację i powodzenie projektu nie wpłyną wady projektu ani luki czy nieudokumentowane funkcje w inteligentnym kontrakcie.

Zastosowanie

  • Ochrona przed oszustwem i phishingiem

    Nieustanne śledzenie działań phishingowych poprzez zautomatyzowaną analizę i asystę ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Po wykryciu stron phishingowych podszywających się pod Twoją firmę otrzymasz stosowną informację. Celem takich stron jest przechwycenie tożsamości online użytkowników, jednak dzięki niezwłocznej informacji unikniesz strat finansowych i uszczerbku na reputacji. Zmniejszaj ryzyko fałszywych ogłoszeń o przedsprzedaży i sprzedaży tokenów, których autorami są cyberprzestępcy. Miej oko na różnego rodzaju szkodliwą aktywność, aby można było szybko zareagować.

  • Analiza kodu źródłowego inteligentnego kontraktu

    Identyfikacja luk w bezpieczeństwie, błędów projektowych i nieudokumentowanych funkcji w kodzie inteligentnego kontraktu, które mogłyby prowadzić do strat. Inteligentny kontrakt zawiera algorytmy określające każdy krok przeprowadzania transakcji. Najważniejsze jest, aby inteligentny kontrakt był bezpieczny i odporny na wyciek. Przeprowadzana przez ekspertów ds. szkodliwego oprogramowania analiza obejmuje również raport na temat wykrytych luk oraz zalecenia odnośnie ich eliminowania.

  • Edukacja i cybehigiena

    Interaktywne kursy online pomagają zwiększyć umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa nawet początkującym użytkownikom. Szkolenie to umożliwia Twojemu zespołowi przeprowadzenie analizy ataku i podjęcie decyzji. Dodatkowo możesz zakupić specjalne szkolenie bezpieczeństwa przeznaczone dla personelu posiadającego większą wiedzę techniczną. Po ukończeniu go specjaliści będą wiedzieć, jak przeprowadzać analizę, odtwarzać etapy ataku i użyte w nim zasoby, a także jak wykrywać szkodliwe oprogramowanie. Dzięki kompleksowej wiedzy zatrudnieni na miejscu specjaliści będą wiedzieć, jak przywrócić firmę do działania po wystąpieniu incydentu.

Wsparcie marketingowe i promocja

Po zakończeniu audytu bezpieczeństwa i wyeliminowaniu luk z przyjemnością opublikujemy informację prasową na temat Twojego projektu, która zostanie rozesłana dalej przez setki partnerów medialnych. Informacje na temat Twojego projektu będą dostępne dla tysięcy naszych subskrybentów w sieciach społecznościowych.

Dokumentacja

Dowiedz się więcej od czołowych i uznanych na świecie ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa

Zagrożenia

Na początkowym etapie, gdy przygotowujesz strategię kontaktu ze światem, tworzysz szkic dokumentacji, rozwijasz stronę internetową i wybierasz doradców, oszuści również gromadzą informacje o Tobie i Twoim projekcie, aby móc wykorzystać je do swoich celów. Gdy rozpoczynasz sprzedaż tokenów dla pierwszych inwestorów, Twoja strona internetowa oraz konta inwestorów mogą zostać zaatakowane. Musisz czujnie monitorować fałszywe ogłoszenia o ofertach wstępnych i przedsprzedaży tokenów. Gdy zgromadzisz odpowiednio duży kapitał, Twój zespół zacznie aktywnie rozwijać projekt. Będziesz wtedy skupiać na sobie sporo uwagi mediów i cyberprzestępców. Celem ataków może być kradzież pieniędzy z portfeli inwestorów lub zwyczajne zaszkodzenie projektowi czy też stronie internetowej.

  • Zaszkodzenie zespołowi odpowiedzialnemu za projekt przy wykorzystaniu szkodliwego oprogramowania, phishingu, socjotechniki.

  • Ataki na stronę internetową projektu lub konta inwestorów, w tym ataki DDoS, ataki ukierunkowane i APT.

  • Wykorzystywanie luk w inteligentnym kontrakcie w celu kradzieży pieniędzy.

  • Próby uzyskania dostępu do kodu źródłowego projektu i wstrzyknięcia do niego szkodliwego kodu.

  • Tworzenie fałszywych/phishingowych stron internetowych, które czasami wyglądają lepiej niż oryginalne.

  • Fałszywe oferty wstępne i ogłoszenia ofert sprzedaży tokenów w sieciach społecznościowych w celu zachęcenia inwestorów do skorzystania z fałszywej strony internetowej, co ma umożliwić wyłudzenie od nich pieniędzy.