Kaspersky Endpoint Security for Mac

Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac chroni przed najnowszymi zagrożeniami, nie obniżając szybkości działania urządzenia oraz nie ograniczając mobilności. Zapewnia ochronę, nie rozpraszając użytkowników, dzięki czemu mogą oni pracować bezpieczniej bez względu na wykonywane działania.

Firmy potrzebują ochrony, która nie będzie przeszkadzać w realizowaniu zadań. Jeśli pracownicy używają aplikacji wymagających większej ilości zasobów, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują, jest rozwiązanie bezpieczeństwa, które pochłania wiele zasobów czy energii baterii – lub zwyczajnie zamraża działanie urządzenia, bo musi pobrać i zainstalować aktualizacje.

Przygotowane specjalnie z myślą o komputerach Mac rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac zabezpiecza komputery stacjonarne i notebooki przed najnowszymi cyberzagrożeniami, nie wpływając przy tym na komfort pracy użytkownika. Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac może pomóc firmie w:

 • ochronie dwóch najważniejszych zasobów – danych i ciągłości działania,
 • utrzymaniu produktywności pracowników – poprzez zoptymalizowaną pod kątem wydajności ochronę, która została zaprojektowana tak, aby nie przeszkadzać w codziennej pracy,
 • zwiększaniu efektywności firmy – dzięki łatwemu wdrożeniu ochrony i możliwości zarządzania nią z poziomu tej samej konsoli, która jest wykorzystywana do zarządzania pozostałymi funkcjami ochrony od firmy Kaspersky.

Zagrożenia dla komputerów Mac mogą mieć wpływ na całą firmę

W porównaniu do pozostałych platform system macOS jest stosunkowo bezpieczny. Jednak liczba przygotowanych pod jego kątem zagrożeń rośnie, a cyberprzestępcy często uważają komputerów Mac jako trampoliny umożliwiającej przeniknięcie do sieci biznesowej.

Wszystkie komputery Mac łączące się z internetem są podatne na problemy związane z bezpieczeństwem. Są one narażone na takie same szkodliwe programy, jak te wycelowane w urządzenia z systemem Windows, w tym ransomware, trojany i backdoory, a dodatkowo na zagrożenia wynikające z błędu człowieka czy związane z lukami w oprogramowaniu. W sieciach heterogenicznych niechronione urządzenia Mac mogą stanowić punkt wejścia dla szkodliwego oprogramowania wymierzonego w firmowe systemy Windows i Linux.

Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac powstało z myślą o rozwiązaniu tych problemów i zapewnieniu światowej klasy ochrony firmom, w których wykorzystywane są komputery Mac.

 • Ochrona przed współczesnymi zagrożeniami

  Kaspersky Endpoint Security for Mac zapewnia wielowarstwową ochronę przed znanymi, nowymi i zaawansowanymi zagrożeniami.

  Proaktywne technologie zabezpieczające minimalizują ryzyko przedostania się zagrożeń na punkty końcowe, pomagając w identyfikowaniu i blokowaniu zagrożeń wymierzonych w komputery Mac.

  • Nowe oblicze ochrony nowej generacji to lepsza ochrona dla firm

   Stosowane przez firmę Kaspersky podejście HuMachine™ łączy analizę wielkich zbiorów danych na temat zagrożeń, uczenie maszynowe oraz doświadczenie człowieka. Z kolei nowy interfejs pomaga w osiągnięciu lepszego bezpieczeństwa.

  • Wykorzystująca chmurę analiza zagrożeń zwiększa bezpieczeństwo

   Miliony klientów firmy Kaspersky na całym świecie dobrowolnie dostarczają zanonimizowane dane na temat zagrożeń pochodzące z ich urządzeń, w ramach uczestnictwa w inicjatywie Kaspersky Security Network. To oparte o chmurę rozwiązanie gromadzi i przechowuje obszerne ilości metadanych związanych z podejrzanymi plikami, umożliwiając szybkie podjęcie trafnych decyzji odnośnie bezpieczeństwa plików oraz adresów internetowych, bez konieczności przeprowadzania pełnej analizy ich zawartości. Pomaga to w zapewnieniu firmom ochrony przed nieznanymi zagrożeniami.

  • Blokowanie ataków pomaga chronić firmową sieć

   Technologia blokowania ataków sieciowych (Network Attack Blocker) chroni przed zagrożeniami z internetu i obejmuje skanowanie portów, a także wykrywanie ataków prowadzących do odmowy działania usługi czy przepełnienia bufora. Rozwiązanie nieustannie monitoruje działania w sieci, a w razie wykrycia podejrzanego zachowania uruchamia zdefiniowane wcześniej działania.

  • Ochrona podczas korzystania z internetu blokuje ataki phishingowe, szkodliwe skrypty i zagrożenia

   Nasze podejście HuMachine™ wykazuje niemal 100% współczynnik wykrywania zagrożeń znajdujących się w ruchu odbieranym i wysyłanym, a także blokuje szkodliwe skrypty. Analiza heurystyczna sprawdza adresy internetowe pod kątem oznak charakterystycznych dla stron phishingowych, dzięki czemu użytkownicy są chronieni przed przypadkowym odwiedzaniem szkodliwych stron oraz ujawnianiem cennym danych firmowych.

  • Kontrola sieci zapobiega marnowaniu czasu

   Nowy komponent Kontrola sieci umożliwia ograniczanie lub blokowanie dostępu do określonych kategorii zasobów internetowych. W ten sposób zapobiega marnowaniu czasu oraz potencjalnym wyciekom danych za pośrednictwem sieci społecznościowych czy komunikatorów.

  • Skanowanie w czasie rzeczywistym zapewnia ochronę na wczesnym etapie

   W celu wykrywania i neutralizowania zagrożeń, zanim przedostaną się one do systemów IT i wyrządzą szkody, pliki są skanowane w czasie rzeczywistym – przed otwarciem, skopiowaniem, uruchomieniem czy zapisaniem.

  • Ochrona wykraczająca poza komputer Mac – pomaga zatrzymać rozprzestrzenianie się zagrożeń na inne systemy

   Oprócz wykrywania i blokowania zagrożeń przeznaczonych dla komputerów Mac rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac obserwuje również, czy na komputerze nie znajdują się jakieś zagrożenia przeznaczone dla systemu Windows i Linux. Chociaż nie mogą one zaszkodzić komputerom Mac, mogą wyrządzić szkodę pozostałym urządzeniom znajdującym się w tej samej sieci. Dlatego rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac blokuje zagrożenia przygotowane z myślą o systemie Windows i Linux, które w jakiś sposób trafiły na komputer Mac, zanim przedostaną się one na komputery i serwery z systemem Windows/Linux.

  Niski wpływ na wydajność użytkowników i systemów

  Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac zapewnia światowej klasy ochronę, która w niewielkim stopniu obciąża zasoby i produktywność użytkowników.

  • Zwiększenie wydajności to szybsze działanie i dłuższy czas pracy na baterii

   Kaspersky Endpoint Security for Mac powstało z uwzględnieniem efektywności, dlatego minimalizuje użycie kluczowych zasobów systemu – w tym procesora, dysku i urządzeń we/wy.

  • Technologia inteligentnego skanowania zwiększa skuteczność

   Nasza autorska, inteligentna technologia iSwift/iChecker eliminuje wielokrotne skanowanie często używanych plików, znacząco zmniejszając w ten sposób obciążenie systemów.

  Scentralizowana administracja upraszcza zarządzanie ochroną

  Szereg wstępnie skonfigurowanych scenariuszy ochrony oraz polityk bezpieczeństwa pomaga w skutecznym wdrożeniu ich w firmie i daje możliwość elastycznego dostosowania parametrów do swoich potrzeb.

  Wszystkie funkcje ochrony można z łatwością zmieniać za pośrednictwem jednej konsoli zarządzania – Kaspersky Security Center, która stanowi również centralny punkt zarządzania wieloma innymi aplikacjami zabezpieczającymi firmy Kaspersky.

  • Wdrożenie zdalne oszczędza czas i nakład pracy

   Administratorzy mogą instalować, zarządzać i usuwać rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Mac zdalnie.

  • Centralna konsola upraszcza zadania administracyjne

  • Wbudowane zarządzanie szyfrowaniem chroni cenne dane

   Przy użyciu konsoli Kaspersky Security Center administratorzy mogą zarządzać technologiami szyfrowania danych dla wielu platform, w tym FileVault 2 dla komputerów Mac.

  Jak kupić

  Aplikacja Kaspersky Endpoint Security for Mac wchodzi w skład:

  • Wymagania ogólne

   • Komputer Mac z procesorem Intel®
   • 1 GB pamięci RAM
   • 1,2 GB wolnego miejsca na dysku
  • Systemy operacyjne

   • macOS 10.12 lub nowszy
   • OS X 10.9 lub nowszy
Wchodzi w skład:

Nie jesteś pewien, które rozwiązanie bezpieczeństwa jest odpowiednie dla Twojej firmy?